Contact us for agancy rates and tax exemption sales!

Load image into Gallery viewer, Mountain House-Chicken Fajita Bowl Gluten Free Freeze Dried
Load image into Gallery viewer, Mountain House-Chicken Fajita Bowl Gluten Free Freeze Dried

Mountain House-Chicken Fajita Bowl Gluten Free Freeze Dried

Regular price $17.00
Sale price $17.00 Regular price
Sale Sold out
Unit price
/per 
Shipping calculated at checkout.
 More payment options
This is a pre order item. We will ship it when it comes in stock.

 

Wish you could take your your favorite Tex-Mex cuisine with you on your next excursion? Now you can with Mountain House's Chicken Fajita Bowl! Made with real pieces of tender, cooked chicken, each ouch serves up two delicious servings of goodness with just the right amount of spice. Rice, black beans, bell peppers, corn, onions and seasonings blend together to make this meal all the more satisfying. No artificial flavors, colors, or preservatives and gluten free. Use it to fill up tortillas, or enjoy right out of the pouch!
At Mountain House, they understand that there's nothing worse than having a craving strike when you're in the middle of the wilderness. With Mountain House's Chicken Fajita Bowl, you'll have your favorite comfort food ready in minutes with no preparation required. Just add hot water to the pouch, wait several minutes and you'll be ready to dig in.

Features

  • Ready in 10 minutes
  • 18g of protein per serving
  • Just add water

You may also like

Regular price $15.00
Sale price $15.00
Regular price
Unit price
per 
Made with delicious bits of chicken, scrambled eggs, mushrooms, onion, and peppers, Mountain House Chicken Fried Rice brings you a blend of flavor that's just as tasty as what you'd find in your fa...
Regular price $15.00
Sale price $15.00
Regular price
Unit price
per 
  Features & details DELICIOUS MEAL! Chicken, vegetables, and fluffy dupling bites in a creamy white gravy, this soul-satisfying Southern recipe is perfect for outdoor or indoor adventures! ...
Regular price $17.00
Sale price $17.00
Regular price
Unit price
per 
Ready in 9 Minutes Known for its rich and vibrant flavors, we just had to add a Pad Thai with Chicken to our menu for outdoors enthusiasts. This meal is proof that eating pre-packaged foods outdoor...
Regular price $16.00
Sale price $16.00
Regular price
Unit price
per 
Ready in 9 Minutes, 30 Year Shelf Light, No Artificial Ingredients  When you are craving the warmth and satisfaction of a home-cooked meal, what do you reach for? The answer is something wholesome ...